Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowy odwiedził dzieci podczas półkolonii

Data dodania: 12 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Trwają wakacje. Nie wszystkie dzieci spędzają je na wyjazdach, poza miejscem zamieszkania. Dla nich właśnie przygotowano bogatą ofertę zajęć, m.in. w formie półkolonii. Podczas takich właśnie zajęć dzielnicowy odwiedził najmłodszych, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Dzielnicowy podczas spotkania z uczestnikami półkolonii w Domu Kultury w Środzie Śląskiej przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji w miejscu zamieszkania, poza domem, a także nad wodą. Szczególnie wiele uwagi poświęcił bezpieczeństwu podczas spędzania czasu nad wodą i korzystając z kąpieli. Dzieci doskonale orientowały się, gdzie wolno, a gdzie nie powinno się kąpać. Uczestnicy otrzymali broszurki informacyjne, zawierające wskazówki bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz wykaz stosowanych na kąpieliskach oznaczeń. Wszystko to w ramach kolejnej edycji kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Podczas spotkania dzielnicowy mówił również o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, w urządzeniach do przewożenia dzieci oraz z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oczywiście. Policjant przypomniał też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Zwrócił też uwagę na właściwe zachowania w sytuacjach niebezpiecznych takich, jak kontakt z osobą obcą, czy agresywnym psem.

Spotkanie z dziećmi było również okazją do tego, aby zwrócić im uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą kontakt z różnego rodzaju substancjami psychoaktywnymi, alkoholem oraz nikotyną. Policjant mówił o sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, a przede wszystkim sposobach odmawiania.

Nie mogło oczywiście zabraknąć kilku uwag na temat uzależnienia od Internetu, który w sytuacji, kiedy dzieci nigdzie nie wyjeżdżają i pozostają w miejscu zamieszkania, może zdominować młodego człowieka i narazić go na akty cyberprzemocy. Zagadnienia te zostały omówione w ramach wojewódzkiego programy prewencyjnego pn.: „Świadomy junior”.

Spotkanie policjanta z dziećmi jest wpisuje się także w realizację koncepcji pn.: "Dzielnicowy bliżej nas".

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093