Ta strona używa plików cookie!
close

Dzisiaj na drogach powiatu średzkiego policyjna akcja PRĘDKOŚĆ

Data dodania: 14 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Dzisiaj, tj. 14 sierpnia, średzcy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze w całej Polsce, od wczesnych godzin rannych prowadzą na drogach wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pn.: "PRĘDKOŚĆ". Ich nadrzędnym celem jest czuwanie nad tym, aby kierujący stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci zwracać będą oczywiście również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem i odpowiednio represjonować łamiących przepisy.

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m. in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Dlatego też policjanci, oprócz bieżących działań na drogach, kolejny raz prowadzą wzmożone kontrole, mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących określonych limitów prędkości w miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy. W wielu przypadkach przez ich lekkomyślność "koszty" w każdym tego słowa znaczeniu ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością, mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.

Działania potrwają do późnych godzin wieczornych, a tego typu akcje będą kontynuowane w przyszłości.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093