Ta strona używa plików cookie!
close

Podsumowanie minionego weekendu na terenie powiatu średzkiego

Data dodania: 12 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Miękinia

Od piątku do niedzieli średzcy policjanci podjęli 100 różnego rodzaju interwencji. Zatrzymywali kierujących pod wpływem alkoholu oraz z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Przede wszystkim jednak funkcjonariusze zabezpieczali imprezę masową, która odbyła się na terenie gminy Miękinia.

9 sierpnia na jednej z ulic miasta funkcjonariusze zatrzymali 42-letnią kobietę, która kierowała pojazdem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd. Tego samego dnia na terenie gm. Udanin policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, od którego podczas czynności wyczuli woń alkoholu. Okazało się, że 50-letni mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Po wykonaniu czynności został zwolniony.

10 sierpnia policjanci czuwając nad bezpieczeństwem na drogach powiatu średzkiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault. 52-latek, który siedział za kierownicą był nietrzeźwy. Jak się bowiem okazało miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony, a jego pojazd przekazany innej osobie.

W miniony weekend kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej czuwało nad bezpieczeństwem uczestników „Festiwalu Lata”, który odbył się w Miękini. Chociaż nie obyło się bez interwencji, to impreza masowa, jedna z większych na terenie powiatu, przebiegła stosunkowo spokojnie.

Podczas trzech dni odnotowano 10 kolizji. Miał miejsce jeden wypadek drogowy.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

Powiązane wiadomości